Konferencja Ecomondo w Rimini: Badanie Emisji Zapachowych i Zaawansowanych Strategii Kontroli

   Nadchodząca konferencja "Ecomondo" odbędzie się w Rimini we Włoszech. Konferencja jest zaplanowana na wtorek, 7 listopada, i potrwa od 14:00 do 17:30. Tym razem konferencja ta obejmuje specjalną sesję dotyczącą "Emisji Zapachów: od Technologii Redukcji do Nowych Strategii Kontroli".

   To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do zaznajomienia się z najnowszymi osiągnięciami i omówienia istotnych kwestii w dziedzinie Monitoringu i Kontroli Środowiska. Specjaliści, eksperci oraz pasjonaci ochrony środowiska spotkają się, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniami w dążeniu do zrównoważonych i efektywnych rozwiązań w zakresie ochrony i zachowania naszego środowiska.

   Konferencja "Ecomondo" we włoskim Rimini obejmuje fascynującą sesję zatytułowaną "Emisje Zapachów: od Technologii Redukcji do Nowych Strategii Kontroli", która będzie badać różne aspekty emisji zapachów oraz strategie ich kontroli. Sesja jest zaplanowana na wtorek, 7 listopada w strefie Monitoringu Środowiskowego Malatesta w pawilonie D8.

   Program dla tej sesji jest następujący:

14:00-14:10: Wprowadzenie dokonane przez Gianluigiego de Gennaro z Uniwersytetu Bari Aldo Moro oraz Francesco Matteucciego, Kierownika Programu EIC ds. Zaawansowanych Materiałów do Energii i Zrównoważonego Rozwoju Środowiska.

14:10-17:30: Sesja będzie zawierać kilka prezentacji dotyczących istotnych kwestii związanych z emisjami zapachów, począwszy od działalności tematycznej sieci odórów Sistema Nazionale a rete per la Protezione dell'Ambiente (SNPA) po analizę chemiczną wpływów zapachowych.

Wśród prezentacji wyróżniają się:

  • Działalność prowadzona przez tematyczną sieć odórów Krajowej Sieci Ochrony Środowiska (SNPA) autorstwa Lucii Muto, ISPRA.
  • Wskazówki dotyczące stosowania Artykułu 272-bis Dekretu Ustawodawczego 152/2006 w sprawie emisji zapachów z zakładów i działalności autorstwa Fabio Romeo, przewodniczącego Komitetu Koordynacyjnego DLg s 155/2010 - Podgrupy Technicznej ds. Emisji Zapachów Ministerstwa Środowiska i Bezpieczeństwa Energetycznego.
  • Innowacyjne podejście do śledzenia źródła zakłóceń zapachowych za pomocą systemu modelowania meteorologiczno-dyfuzyjnego SMART. autorstwa S. Trini Castelli z CNR-ISAC, Torino, G. Tinarelli z ARIANET Srl, P. Bonasoni z CNR-ISAC, Bologna
  • Ocena przepływu emisji zapachów z aktywnego źródła obszaru: analiza metodologiczna autorstwa F. Tagliaferri, M. Invernizzi, S. Sironi z Politechniki Mediolańskiej.
  • Ocena chemiczno-olfaktometryczna w celu optymalizacji środków kontroli zapachów: studium przypadku w zakładzie przetwarzania odpadów ciekłych autorstwa M. Invernizzi, E. Polvara z Politechniki Mediolańskiej, D. Daddi, L. Palli, D. Fibbi, G.I.D.A. SPA
  • Wdrożenie systemu opartego na IOMS do pomiaru stężenia zapachów w czasie rzeczywistym przy ogrodzeniu oczyszczalni ścieków: skoncentrowane na kompensacji wilgotności i weryfikacji wydajności poprzez porównanie z olfatometrią dynamiczną autorstwa C. Ratti, B. J. Lotesoriere, C. Bax, L. Capelli z Politechniki Mediolańskiej
  • Szkolenie w terenie IOMS w zakresie monitorowania i pomiaru efektywności eliminacji zapachów. autorstwa F. Cangialosi, Tecnologia e Ambiente Srl, A. Fornaro, Lab Service Analytica Srl
  • Zdrowie pracowników olfaktometrycznych: podejście probabilistyczne do oceny ryzyka autorstwa E. Polvara, M. Invernizzi, S. Sironi z Politechniki Mediolańskiej, A. Cattaneo, D.M. Cavallo, A. Spinazzè z Università degli Studi dell’Insubria

  Jest to przegląd niektórych prezentacji, ale w sesji tej znajdują się także wiele innych interesujących prezentacji, zwłaszcza dla menedżerów odórów.

Sesja zostanie zakończona sesją plakatową i dyskusją, co da uczestnikom możliwość pogłębienia tych tematów oraz dzielenia się pomysłami na rozwiązanie wyzwań związanych z charakteryzacją i kontrolą emisji zapachów.

   To doskonała okazja, aby być na bieżąco z zarządzaniem zapachem, ale należy pamiętać, że większość prezentacji odbywa się w języku włoskim, więc warto przygotować słownik, jeśli nie znasz tego języka.

   Więcej informacji na temat tej konferencji można znaleźć tutaj: https://en.ecomondo.com/

   Program sesji (w języku włoskim) można pobrać tutaj.

Carlos Nietzsche Diaz Jimenez's Avatar

Carlos Nietzsche Diaz Jimenez

Carlos is the editor-chief of olores.org and has been in the odour world since 2001. Since then, Carlos has attended over 90 conferences in odour management, both national and international and authored a few papers on the subject. He has also organized a few international meetings and courses. Carlos owns a small company named Ambiente et Odora (AEO). He spends his free time with his wife and his twins, Laura and Daniel, and of course, writing on olores.org.

All the content here under Creative Commons license